Hotel Darwin

Hotel Darwin na Zbraslavi vznikl rekonstrukcí původní budovy s historií sahající až do baroka. Kdysi budova sloužila asi jako hostinec k přilehlému zámeckému pivovaru. Před rekonstrukcí byla v přízemí restaurace U Kotvy, známá zbraslavským štamgastům po dlouhá desetiletí.
Přestavbou vznikl čtrnácti pokojový hotel s restaurací, pivnicí, knihkupectvím a bytem pro správce. V původní uliční části domu je v přízemí stravovací část a v patře ubytování. V nové dvorní vestavbě je kuchyně a byt. Dvůr se zachovalým mnoholetým jasanem slouží v létě jako venkovní sezení pro hosty restaurace.
Interiér ctí původní stavební členění, použité materiály a formy jsou však již současné. Podlahy jsou průmyslové mozaiky z merbau. Na dvoře a v průjezdu je tradiční žulová mozaika. Ubytovací část má na podlaze koberce. Nábytek restaurace je z třešňového dřeva. Naopak pokoje jsou vybaveny nábytkem z voskovaného masivního dubu. Povrchy stěn jsou v přízemí buď ze strukturálních barvených omítek, benátského štuku nebo jsou vymalovány bíle. V pokojích jsou hladké omítky doplněné vždy jednou tapetovanou stěnou.

Realizace: 8/2012
Místo: Praha 5 – Zbraslav

Autor stavební části: Ing. Arch. Vladimír Bidlo
Fotografie: Karel Tůma a Petr Adámek


Pohled do velké restaurace


Pohled na bar velké restaurace


Detail ve velké restauraci


Malá restaurace


Hotelová chodba


Interiér pokoje


Interiér pokoje


Interiér pokoje


Pohled z ulice

Stránky hotelu Darwin zde